čokoládové semifreddo

Čokoládové semifreddo s bezlepkovými keksíkmi

Čokoládové semifreddo je akousi zjednodušenou verziou domácej čokoládovej zmrzliny. Najmä v horúcich letnýc mesiacoch dobre padne takýto osviežujúci dezert, ktorý chutí malým aj veľkým. Je bez lepku, pripravený z našich bezlepkových keksíkov Mariela.

Čokoládové semifreddo s bezlepkovými keksíkmi

Potrebujeme:

  • 1 balenie bezgluténových keksov Mariela
  • 3 vajcia + 2 žĺtky naviac
  • 1 ČL vanilkového extraktu
  • 220 g krupicového cukru
  • 500 ml smotany na šľahanie
  • 250 g kvalitnej horkej čokolády (aspoň 50 %) + na hoblinky
  • Hrsť nesolených pistácií alebo iných orechov

 

Postup:

Do ohňovzdornej misy dáme celé vajcia spolu so žĺtkami, krupicovým cukrom a vanilkovým extraktom. Postavíme na sporák nad hrniec s mierne vriacou vodou a šľaháme do hustej svetlej peny. Trvá to približne 7 minút. Hotový vaječný krém dáme preč z vodného kúpeľa a necháme vychladnúť. 

Vyšľahanú šľahačku zľahka gumenou varechou zapracujeme do krému. Nakoniec primiešame aj vo vodnom kúpeli roztopenú a vychladnutú čokoládu. Pripravíme si formu na biskupský chlebíček, ktorú vystelieme potravinovou fóliou tak, že prevísa cez okraje formy. Na dno formy teraz poukladáme bezlepkové keksy Mariela. Čokoládovú zmes vlejeme do formy a povrch uhladíme stierkou. Posypeme na sucho opraženými orechami a dáme do mrazničky – ideálne na celú noc.

Stuhnuté čokoládové semifreddo opatrne pomocou fólie vyberieme z formy a preklopíme na tácku sušienkami smerom nahor. Posypeme čokoládovými hoblinkami, prípadne zvyšnými orechami. Pred podávaním necháme 10 minút povoliť v chladničke.

 

TIP: Sušienky Mariela môžeme poukladať aj po bokoch formy, prípadne nimi prikryť aj povrch. Čokoládové semifreddo chutí výborne preliate ovocnou omáčkou.

čokoládové semifreddo

čokoládové semifreddo

 

Letné dezerty bez lepku

Pripravte si podľa našich receptov aj iné, osviežujúce letné dezerty bez lepku. Nepečené, podávané dobre vychladené tak, aby nás počas letných dní príjemne osviežili.

Z nášho receptového archívu sme pre vás vybrali nasledovné tri recepty – oplatí sa vyskúšať ich:

 

Rebarborový dezert so sušienkami v pohároch

Mrazený malinový dezert v bezlepkových sušienkach

Grécky nepečený zákusok Ekmek s bezlepkovým chlebom

 

Ďalšie námety na nepečené ale aj pečené dezerty bez lepku nájdete na našej receptovej stránke www.novalim.net.