bezlepkové keksíky

Bezlepkové keksíky z arašidového masla

Upečte si tieto jednoduché bezlepkové keksíky. Ich základnou prísadou je arašidové maslo a na vylepšenie sme do cesta pridali aj lyofilizované banány. Skvelá kombinácia, ktorá chutí všetkým deťom. A nielen im :-). Poďte si s nami pripraviť tieto chrumkavosti, určite sa vám zídu, keď sa vyberiete na kúpalisko alebo na výlet.

Bezlepkové keksíky z arašidového masla

Potrebujeme:

Na ozdobenie:

40 g bielej roztopenej čokolády

 

Postup:

Lyofilizované banány si rozdrtíme v mažiari na drobno. Do misky nasypeme bezgltuénovú múku Promix PK alebo PK špeciál. Pridáme k nej prirpavené mrazom sušené banány, ďalej prisypeme trstinový cukor a všetko vareškou premiešame.

Do tejto zmesi pridáme arašidové maslo, rozmiešané vajíčko a na kocky nakrájané maslo. Vareškou začneme všetky prísady spracovávať. Potom ich domiesime ručne a z cesta začneme hneď tvarovať guľky o veľkosti asi vlašského orecha.

Kladieme ich na plech vystlaný papierom na pečenie, necháme medzi nimi trochu odstup, pretože sa počas pečenia trochu zväčšia. Pomocou dna pohára alebo menšej misky guľky na plechu stlačíme a vytvarujeme tak ploché dukátiky.

Bezlepkové keksíky z arašidového masla pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 200 stupňoch asi 12 minút, kým nezačnú rozvoniavať.

Pokiaľ sa keksíky pečú, roztopíme si nad parou trochu bielej čokolády a dopečené a vychladnuté keksíky ňou ozdobíme (alebo ich v nej spolovice namočíme). Necháme čokoládu stuhnúť a potom môžeme začať chrumkať. Keksíky chutia výborne, keď ich namočíme napríklad do mlieka alebo čaju.

bezlepkové keksíky

bezlepkové keksíky

Bezlepkové keksíky z nášho archívu receptov

U nás máme bezlepkové keksíky veľmi radi. Preeto nájdete v našom receptovom archíve hneď niekoľko dobrých receptov, ktoré sa oplatí vyskúšať:

Slané oškvarkové keksíky bez lepku

Bezlepkové keksíky špekulacius

Bezlepkové sušienky s mandľami

Bezlepkové bielkové madlenky

Bezlepkové koláčiky non plus ultra

Slané bezlepkové keksíky s makom