Intolerancie a diéty

Ak ste sa rozhodli prečítať si tento článok, s najväčšou pravdepodobnosťou patríte do komunity ľudí, ktorí musia alebo chcú vynechať z bežného jedálnička nejaký druh potraviny. Či už to je lepok, cukor, mlieko alebo aj mäso či živočíšne produkty, určite ste zažili dni, kedy ste to nemali práve ľahké.

Intolerancie a diéty

Snažme sa však spolu myslieť pozitívne a hľadať riešenia. My v NOVALIME, ako odborníci na bezlepkové produkty, sa stretávame s našimi zákazníkmi a veľmi často od vás počúvame, že okrem neznášanlivosti lepku sa vám celé vaše stravovanie zamotalo ešte viac, lebo vám objavili neznášanlivosť na laktózu alebo kazeín, či ste zistili, že vám neprospieva cukor alebo živočíšna strava vo všeobecnosti. Ak aj vás trápi téma intolerancie a diéty, začítajte sa ďalej.

Dnes sa bližšie pozrieme na vegánsku tématiku. Vegánska diéta znamená, vzdať sa mliečnej a mäsitej stravy. Tí najprísnejší nekonzumujú ani vedľajšie produkty živočíšneho sveta, ako je napríklad med. Aj pri tejto téme však oproti sebe stoja dva tábory. Zatiaľ čo jeden považuje vegánske stravovanie za ochudobňujúce, tvrdiac, že bez mäsa a mliečnych výrobkov sa pripravujeme o určité živiny alebo vitamíny, druhý tábor dokazuje opak práve tým, že mliečne a mäsové výrobky sa plnohodnotne v strave môžu nahrádzať neživočíšnymi substitútmi.

Všetci začínajúci vegáni pozor, podľa časopisu Glutenfree Living sme pre vás pripravili malý návod, ako si nahradiť živočíšne produkty neživočíšnymi, ale rovnako dobrými alebo výživnými.

Intolerancie a diéty

Intolerancie a diéty

Viac zaujímavého čítania nájdete na našej stránke.