domáce čokoládové pralinky

Domáce čokoládové pralinky s bezlepkovými keksami

Už ste niekedy robili domáce čokoládové pralinky? Určite to raz vyskúšajte a pokojne zapojte do príprav aj vaše deti. Táto milá sladká činnosť vám všetkým spraví radosť nielen pri samotnej príprave, ale najmä pri degustácii. Fantázii sa medze nekladú, náš recept si môžete podľa svojho gusta obmieňať, pridávať doň napríklad aj oriešky, či meniť druhy čokolády.

Domáce čokoládové pralinky s bezlepkovými keksami

Táto dávka vystačí asi na 12 ks čokoládových praliniek. Príprava je pomerne rýchla, treba však rátať asi s 2 hodinami na tuhnutie a chladnutie.

 

Potrebujeme:

  • 1 balenie bezgluténových keksov Mariela
  • 250 g kvalitnej mliečnej alebo horkej čokolády
  • Nasekané nesolené pistácie alebo iné orechy
  • Nasekané lyofilizované maliny (prípadne iné mrazom sušené ovocie)

Postup:

Na domáce čokoládové pralinky si najprv roztopíme čokoládu vo vodnom kúpeli (nie v mikrovlnke, tam by sa mohla ľahko pripáliť). Bezgluténové keksy Mariela vložíme do igelitového sáčku a kladivkom rozmrvíme na drobné kúsky. Orechy na sucho opražíme na panvici a nasekáme. Mrazom sušené maliny alebo iné ovocie takisto nasekáme nadrobno. 

Na spodok silikónovej formy na pralinky nasypeme rozmrvené bezgluténové keksy Mariela a zalejeme ich roztopenou čokoládou. Posypeme ich orechami a mrazom sušeným ovocím. Takto pripraveé čokoládové pralinky uložíme do chladničky a necháme ich chladiť aspoň 2 hodiny – ideálne cez noc. 

Nebojte sa náš recept obmieňať. Domáce čokoládové pralinky chutia aj s iným ovocím, bielou čokoládou či inými druhmi orechov. Milovníci horkej čokolády môžu svoje pralinky dochutiť nadrobno nasekanými kakaovými bôbmi, štipkou škorice či chilli.

Vyskúšajte a napíšte nám, ako vám chutilo :-).

domáce čokoládové pralinky

domáce čokoládové pralinky

Jednoduché sladké jednohubky bez lepku

Ak práve nemáte chuť na čokoládové pralinky, možno sa vám lepšie bude hodiť niektorý z nasledujúcich receptov. Napríklad na domáce cake popy – koláčikové guličky na paličke, či nepečené arašidové bonbóny alebo pečené čokoládové cookies s pohánkou. Na ktoré máte práve teraz najväčšiu chuť?

Bezlepkové koláčiky na paličke – cake pop

Bezlepkové cookies s pohánkou a čokoládou

Nepečené arašidové bonbóny