bezlepkové cake pop koláčiky

Bezlepkové cake pop koláčiky na paličke

Čo to sú bezlepkové cake pop koláčiky? Možno sa práve pýtate. Je to jednoduchý dezert v tvare guľatej lízanky na paličke, ktorý si môžete pripraviť podľa nášho receptu. Chutí dospelým, ale najmä deťom, ktoré sa určite rady a dobrovoľne zapoja do ich prípravy. Je to totižto dezert, pri ktorom sa môžete doslova vyhrať s chuťami aj s ozdôbkami.

Bezlepkové cake pop koláčiky na paličke

Potrebujeme:

  • 1 balenie bezgluténovej bábovky v prášku Novalim 
  • 1 citrón
  • trochu kakaa
  • 100 g čerstvého krémového syra bez chuti (napr. philadelphia)
  • 200 g horkej čokolády
  • 50 g kokosového tuku
  • rôzne cukrové ozdôbky alebo lyofilizované ovocie

 

Postup:

Podľa návodu na obale si upečieme na plech bezgluténovú bábovku Novalim. Je to veľmi jednoduché, obsah sáčku vysypeme do misy a pridáme vajcia a olej a premiešame. My sme na naše bezlepkové cake pop koláčiky pridali do cesta ešte kôru a šťavu z polovice citróna a lyžicu kakaa a všetko sme dobre premiešali. Cesto sme vyliali na menší plech. Ten sme najprv vytreli tukom, naň sme prilepili papier na pečenie a na ten sme naliali cesto. Zarovnali sme povrch a dali ho piecť do vopred vyhriatej rúry na 180 stupňov asi na 25 minút, kým sa koláč neupiekol do zlatohneda a nebol na dotyk na povrchu pružný.

Upečený koláč sme nechali vychladnúť.

Ďalej sme pokračovali nasledovne: vychladnutý korpus sme nalámali na menšie kúsky a dali ich do kuchynského robota rozmixovať na jemnú mrveničku. Pridali sme čerstvý krémový syr, premiešali varechou a navlhčenými dlaňami sme tvarovali guľky veľké asi ako menší vlašský orech. Guľky z cesta sme poukladali na tácku a dali do chladničky, aby stuhli.

Medzitým sme si pripravili čokoládovú polevu. Nad parou sme roztopili horkú čokoládu s kokosovým tukom, dobre premiešali a naliali sme ju do vyššieho pohára.

Do vychladených koláčikov sme napichali paličky a potom sme ich namáčali v čokoládovej poleve. Poukladali sme ich nastojato do pohára, ozdobili sme ich namrveným lyofilizovaným ovocím a nechali čokoládu zaschnúť.

bezlepkové cake pop koláčiky

bezlepkové cake pop koláčiky

Náš zero waste tip:

Tieto bezlepkové cake pop koláčiky si môžete upiecť aj zo zvyškov iných bezlepkových koláčov bez plnky.

Bezlepkové koláčiky

Upečte si tiež aj tieto dobroty z nášho virtuálneho receptára:

Bezlepkový jahodový chlebíček

Bezlepkové madlenky z vaječných bielkov

Malinové košíčky bez lepku

Čokoládové minitortičky bez lepku

Jednoduché pagáčiky bez lepku