krupicové guľky

Bezlepkové krupicové guľky s ovocím

V rámci našej výzvy RECEPT NA ŽELANIE ste si vyžiadali recept na bezlepkové krupicové guľky s ovocím. Toto obľúbené letné jedlo sa istotne pripravuje v každej slovenskej domácnosti aspoň raz za sezónu. Jahodové, slivkové, marhuľové…..bezlepkové guľky od výmyslu sveta. Hotové za menej ako pol hodinu.

Bezlepkové krupicové guľky s ovocím

 

Potrebujeme:

200 g Novalim Krupice bezgluténovej

2 vajcia

500 g hrudkovitého tvarohu

4 PL trstinového cukru

12 ks jahôd

Roztopené maslo

Ovocie a mätové lístky na ozdobu

 

Na jahodovú omáčku:

300 g jahôd

2 PL trstinového cuku

1 PL citrónovej šťavy

 

Postup:

Na cesto si v mise zmiešame bezlepkovú krupicu Novalim, cukor, tvaroh a vajcia.

krupicové guľky 1

krupicové guľky 1

Vypracujeme hladkú lepivú hmotu.

krupicové guľky 2

krupicové guľky 2

Potom odoberáme po kúskoch z cesta, do ktorého vložíme celú jahodu a zabalíme do guľky. Ak sa nám cesto príliš lepí, prisypeme ešte trochu krupice.

krupicové guľky 3

krupicové guľky 3

Týmto spôsobom si pripravíme guľky z celého cesta.

krupicové guľky 4

krupicové guľky 4

Počas prípravy dáme do veľkého hrnca zovrieť vodu s troškou soli. Hotové guľky varíme vo vriacej jemne osolenej vode asi 5 minút, až kým vyplávajú na povrch.

krupicové guľky 5

krupicové guľky 5

Pomocou dierkovanej varechy ich vyberieme z vody, krátko necháme odkvapkať a potom ich kladieme na plech zľahka potretý olejom. Uvarené bezlepkové krupicové guľky prelejeme maslom.

Jahodovú omáčku pripravíme z očistených a na polovice nakrájaných jahôd, ktoré krátko povaríme s cukrom a s citrónovou šťavou.

krupicové guľky 6

krupicové guľky 6

Krupicové guľky podávame ozdobené drobným ovocím a lístkami mäty. Servírujeme ich ako hlavné sladké jedlo alebo ako chutný ovocný dezert. Krupicové guľky môžeme po uvarení aj zmraziť a vybrať z mrazničky neskôr, keď sa nám nebude chcieť variť.

krupicové guľky

Ovocné bezlepkové guľky od výmyslu sveta

Ak by ste predsa len váhali, či sa pustiť do tohto receptu, alebo by vám doma chýbala bezlepková krupica Novalim, máme aj ďalšie recepty na  bezlepkové guľky, ktoré sa oplatí vyskúšať. Sladké či slané, ovocné, mäsové, zemiakové, pohánkové, stačí si len vybrať z nášho bohatého archívu. Môžete ich podávať ako hlavné sladké či slané jedlo alebo aj ako prílohu či sýty dezert.