zemiakový chlieb bez lepku

Zemiakový chlieb bez lepku

Viete, ako najjednoduchšie upiecť domáci chlieb bez lepku? Vyskúšajte náš recept na zemiakový chlieb bez lepku. Prekvapí vás, z čoho sme ho napiekli. Použili sme naň totižto nečakanú a netradičnú surovinu. Zmes na prípravu našich bezlepkových halušiek. Áno, dobre čítate. Táto zmes je bez lepku, bez laktózy, bez sóje a bez vajec. Jej špeciálne zloženie (zemiaková múka a zemiakové vločky, ryžová múka, pohánková múka, hrachová bielkovina, rastlinná vláknina a minerálny komplex z rias) dodá vášmu chlebíku dobrú chuť ale aj vitamíny a vlákninu.

Zemiakový chlieb bez lepku

 

Potrebujeme:

 

Postup:

Zmes na bezlepkové Halušky a všetky ostatné prísady dáme do misy a pomocou hnetača miesime aspoň 10 minút, kým nám nevznikne hladké kompaktné cesto. To postriekame vodou a necháme prikryté fóliou v teple vykysnúť asi dve hodiny.

Do rúry dáme ohňovzdornú nádobu s vekom (napríklad misu z jenského skla alebo kameninovú nádobu), zapneme vyhrievanie rúry na 230 stupňov a necháme rúru aj nádobu riadne vyhriať.

Potom opatrne vyberieme misu s vekom, vnútro misy zľahka vysypeme bezlepkovou múkou a namočenými rukami do nej prenesieme vykysnuté cesto. Nevadí, ak sa počas prenášania cesto zdeformuje, počas pečenia sa pekne nafúkne.

zemiakový chlieb bez lepku

zemiakový chlieb bez lepku

Cesto prikryjeme vekom a misu dáme späť do rúry. Chlieb pečieme najprv 25 minút zatvorený, potom odoberieme veko a zemiakový chlieb dopekáme ešte asi 10-15 minút, kým sa nevytvorí chrumkavá kôrka. Dobre prepečený chlieb má po poklepkaní zospodu dunivý zvuk.

Po dopečení vyberieme chlieb z formy a necháme ho na mriežke úplne vychladnúť. Chladnutím sa chlebová striedka ešte dopeká, preto ho narežeme až vtedy, keď je chlieb studený.

zemiakový chlieb bez lepku

zemiakový chlieb bez lepku

Domáci chlieb bez lepku

Ak máte radšej domáce ako kúpené, vyskúšajte niekedy upiecť domáci chlieb bez lepku. Ponúkame vám hneď niekoľko receptov, ktoré vás budú určite inšpirovať:

Olivový chlieb bez lepku

Super jednoduchý chlieb bez lepku

Bezlepkový chlieb na paličke

Rustikálny chlieb bez lepku

Bezlepkový chlieb so zemiakmi