celiakia

Váš príbeh – Anikó: celiakia je boj, ale som odhodlaná vyhrať ho!

Milí naši fanúšikovia, počas letných prázdnin vám budeme prinášať postupne najzaujímavejšie vybrané príbehy od vás, ktorí ste nám písali. Každý je iný, majú však spoločného menovateľa – celiakiu. Ťažký začiatok, odhodlanie naučiť sa s celiakiou žiť kvalitne a nesmierna vytrvalosť.

Dnes vám ponúkame prvý príbeh od Anikó. Ak zažívate niečo podobné, podeľte sa o svoje dojmy. Ak ste si tým už prešli, veľmi radi si prečítame ako ste sa vy vysporiadali s podobnou situáciou. Je super, že sme si vytvorili takého malé fórum, kde si môžeme navzájom radiť, debatovať a pomáhať.

A tu je už sľúbený príbeh.

vaše príbehy - celiakia

Dobrý večer. Neviem, či sem píšem správne, na fb som sa registrovala nedávno kvôli radám s celiakiou, keďže sa to už bohužiaľ týka aj nás. Prednedávnom celiakiu diagnostikovali dcére, vlani o takomto čase by ma ani v tom najhoršom sne nenapadlo, že budeme musieť takto bojovat. Pretože niekto povie, že je to len životný štýl, ale pre nás je to veľký boj každodenný. Dcére nič nechutí, je z toho smutná a je schopná radšej celý deň nič nejesť. Čoskoro bude mať osem rokov, je to živé stvorenie, ale toto zmenilo každého z nás. Robím, čo môžem , snažím sa všetko chystať ako len viem, no veru strava pre nás je obrovský boj. Cez deň šomre ona a v noci, keď ma nevidí plačem ja. Ja verím, že o pol roka sa nad tým celým už len pousmejem, no teraz to nejde. Možno ste nie presne takýto príbeh mysleli, ale ja ho bohužiaľ zatiaľ iný nemám. Držím palce všetkým spolubojovníkom, pretože – áno je to boj, ale som odhodlaná ho vyhrať!

Anikó Ondrej Božik