teplý šalát

Teplý šalát s bezlepkovými krutónmi

Teplý šalát s bezlepkovými krutónmi si môžete pripraviť na silvestrovskú oslavu, alebo kedykoľvek v roku, keď dostanete chuť na ľahkú, chutnú večeru bez lepku. Poďme sa pozrieť teda na náš najnovší recept. Na jeho konci nájdete – ako vždy – aj ďalšie nápady na silvestrovské párty jedlo!

Teplý šalát s bezlepkovými krutónmi

 

Potrebujeme:

4 krajce Novalim bezgluténového ľanového chleba Linsi

4 menšie bataty

1 malý karfiol

500 g miešaného listového šalátu (napr. rukola, poľný šalát, little gem, atď.)

Zrniečka z 1 granátového jablka

Olivový olej

Sušené oregano

Balzamikový ocot alebo redukcia

Soľ

Čerstvo pomleté čierne korenie

 

Postup:

Na teplý šalát si najprv pripravíme zeleninu. Bataty umyjeme, osušíme a nakrájame na 1 cm hrubé kolieska (aj so šupkou). Karfiol tiež umyjeme a osušíme a rozoberieme na ružičky, stonky môžeme poodkrajovať. Spolu s batatmi ho premiešame v miske a polejeme 3 PL olivového oleja, osolíme a jemne okoreníme. Poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie a vložíme do vopred vyhriatej rúry. Pečieme na 200 °C asi 30 minút. Počas pečenia môžeme jemne premiešať.

Ďalej si pripravíme bezlepkové krutóny. Najjednoduchšie je použiť náš hotový bezgluténový ľanový chlieb Linsi. Krajce chleba jemne potrieme olivovým olejom a posypeme trochou sušeného oregana. Nakrájame na kocky a opečieme do zlatista na panvici.

Dokončenie a servírovanie: Do šalátovej misy dáme listovú zmes šalátov, na to poukladáme upečené bataty s karfiolom a ľanové krutóny. Pridáme zrniečka z granátového jablka. Teplý šalát pokvapkáme ešte trochou oleja a balzamikového octu a posypeme oreganom. A môžeme servírovať. Dobrú chuť!

teplý šalát

teplý šalát

Silvestrovské párty jedlo bez lepku

Ak plánujete tento rok silvestrovskú oslavu v kruhu ľudí, ktorí žijú bez lepku, pripravili sme pre vás výber našich receptov, ktoré keď pripravíte, vyslúžite si pochvalu top hostiteľa :-). Jednoduché, chutné a zdravé recepty bez lepku z našej dieľne na vás čakajú:

Cviklový šalát s bezlepkovými krutónmi

Cestovinové šaláty

Bezlepková tortilla

Bezlepkové toasty s domácim hummusom

Vajíčková nátierka

Domáca bezlepková ciabatta na chlebíčky

Fit sendviče s avokádom