rukolový šalát s kozím syrom

Rukolový šalát s vysmážaným kozím syrom

Náš obľúbený šalát chutí a zasýti. Pripravte si aj vy rukolový šalát s vysmážaným kozím syrom – samozrejme, bez lepku. Toto chutné, rýchle jedlo môžete ponúknuť vašim hosťom počas silvestrovskej večere, alebo si ho pripraviť kedykoľvek na obed či ľahkú večeru. Je to jednoduchý recept, ktorý zvládne aj začiatočník v kuchyni.

Rukolový šalát s vysmážaným kozím syrom

Potrebujeme:

 

Na zálievku:

  • 3 PL panenského olivového oleja
  • 1 PL balzamikového octu
  • 1 ČL krupicového cukru
  • morská soľ
  • čerstvo pomleté čierne korenie

 

Postup:

Dobre premiešame suroviny na zálievku a odložíme bokom, aby sa chute prepojili. 

Do jednej misky nasypeme bezgluténovú múku promix UNI, do druhej bezgluténovú strúhanku a v tretej spolu rozšľaháme vajcia a smotanu na šľahanie (šľahačka dodá strúhanke vo výslednom efekte jemnosť a nadýchanosť). Vaječnú zmes jemne osolíme. 

Plátky kozieho syru obalíme najprv v bezgluténovej múke, potom vo vaječnej zmesi, opäť v bezgluténovej múke a vo vajíčku a nakoniec v bezgluténovej strúhanke. Syr smažíme na rozpálenom oleji z každej strany do zlatohneda. Vyberieme ho z panvice a uložíme na papierové obrúsky, aby nasali prebytočný olej.

Rukolu a bazalkové listy umyjeme, osušíme a premiešame s balzamikovou zálievkou. Na tanier potom dáme rukolu a na ňu striedavo ukladáme na kolieska nakrájané paradajky a syr. Pomedzi vložíme aj bazalkové lístky. Nakoniec rukolový šalát s vysmážaným kozím syrom pokvapkáme zvyšnou balzamikovou zálievkou. Ihneď ho podávame. 

 

rukolový šalát s kozím syrom

rukolový šalát s kozím syrom

Šaláty

Ak máte radi šaláty, aj na našej stránke nájdete veľa nápadov, ako si ich pripraviť aj s doplnkami bez lepku. Kliknite na našu stránku www.novalim.net a na podstránke receptov si napíšte do lupy šalát. A potom už len vyberajte.

Nezabudnite nás sledovať aj na sociálnych sieťach.

Nájdete nás na Facebooku, Instragrame ale aj na TikToku.