pohánkové palacinky

Pohánkové palacinky

Palacinky asi netreba špeciálne predstavovať. Vychutnali ste si už niekedy pohánkové palacinky? Jemne mletá pohánková múka Novalim, ktorá je prirodzene bezlepková, má všestranné využitie pri varení aj pečení. A veru sa z nej dajú upiecť veľmi chutné pohánkové palacinky, ktoré máte hotové raz-dva. Ak hľadáte inšpiráciu na ľahší obed po veľkonočných sviatkoch, skúste dnes malú zmenu.

Pohánkové palacinky

Potrebujeme: 

150 g Novalim pohánkovej múky

50 g mandľovej múky

500 ml mandľového mlieka (môže byť aj kravské)

1 PL rozpusteného masla

3 vajcia

2 PL medu 

Kokosový alebo rastlinný olej na vysmážanie

Na plnenie: tvaroh, ovocie, ovocný džem a pod.

 

Postup:

Vo väčšej mise spolu elektrickým mixérom vymiešame všetky suroviny do hladkej zmesi a necháme aspoň 10 minút odstáť. Palacinky vysmážame z každej strany na kokosovom alebo rastlinnom oleji. Podávame naplnené tvarohom alebo džemom, ozdobíme ovocím.

pohánkové palacinky

pohánkové palacinky

Pohánkové palacinky a ich vzdialení príbuzní

Palacinkové cesto je snáď jedným z najjednoduchších a najrýchlejšie pripravených ciest v sladkej kuchyni. Stačí len zamiešať zopár prísad, nechaž chvíľu odstáť a potom už len vysmážať tenké palacinky. Palacinky sa tešia veľkej obľube a môžu sa pripraviť v sladkej aj slanej podobe. A ak vás palacinky omrzia, vždy sa dá vymyslieť niečo iné.

Vedeli ste, že ak do palacinkového cesta pridáte trochu droždia a necháte ho podkysnúť, máte základ na domáce lievance? Po pridaní masla a droždia do hustejšieho palacinkového cesta vám vzniknú americké lievance.

A keď sa náhodou nepodaria pekné palacinky, trhaním na panvici z nich môžete pripraviť chutný trhanec – opäť v dvoch podobách, na sladko i na slano.

Vyskúšajte aj naše ďalšie recepty a dajte nám vedieť, ako vám chutia:

Slaný trhanec bez lepku

Cisársky trhanec bez lepku

Bezlepkové lievance

Americké lievance bez lepku