košíčky z lineckého cesta

Plnené košíčky z lineckého bezlepkového cesta

Aby bolo vianočné – a vôbec, celoročné bezlepkové pečenie jednoduchšie, vyvinuli sme pre vás praktické hotové bezlepkové cestá. Sú univerzálne a umožnia vám zapojiť veľkú mieru kreativity do pečenia. Dnes vám ukážeme, ako si jednoducho upiecť plnené košíčky z lineckého bezlepkového cesta.

Plnené košíčky z lineckého bezlepkového cesta

Na košíčky:

1 balenie Novalim Linecké cesto bezgluténové

Kukuričný škrob na poprášenie dosky

 

Na krém:

500 ml plnotučného mlieka

60-80 g krupicového cukru

1 balíček vanilínového cukru

1-2 balíčky bezlepkového vanilkového pudingu v prášku

120 g masla

Maliny, černice, čučoriedky, broskyne z kompótu nakrájané na malé kúsky

1 sáčok číreho tortového želé

 

Postup:

Linecké cesto vyberieme z chladničky vopred, aby sa ohrialo na izbovú teplotu. Na škrobom poprášenej doske ho ručne poriadne premiesime a vyvaľkáme na hrúbku približne 7-10 mm.

Formičkami na košíčky z cesta vykrajujeme kolieska, ktoré potom len preklopíme na druhú stranu a veľmi jemne zatlačíme do formičky. Cesto do formičiek nezatláčame príliš,aby sa po upečení neoddelila spodná časť košíčku od bokov.

Formičky s cestom poukladáme na plech a pečieme vo vyhriatej rúre pri teplote 180°C približne 10 minút. Po upečení košíčky z lineckého cesta necháme mierne vychladnúť a opatrne ich vyklopíme z formičiek.

Pripravíme si krém. Z mlieka, polovice cukru a pudingového prášku uvaríme puding podľa návodu. Ak chceme mať krém hustý, použijeme oba sáčky, ak redší, postačí nám jeden sáčok pudingu.

Uvarený puding prikryjeme potravinovou fóliou a necháme vychladnúť.  Potom ho rozmixujeme dohladka a zašľaháme doňho zvyšný cukor, vanilínový cukor a maslo. Hotovým krémom, ak je hustý, naplníme cukrárske vrecko s ozdobnou špičkou a plníme košíčky. Ak zvolíme krém redší,môžme plniť košíčky lyžičkou. Na vrch poukladáme rôzne druhy menšieho ovocia a štetcom potrieme hotovým želé, ktoré sme si pripravili podľa návodu. Košíčky z lineckého cesta odložíme aspoň na hodinu do chladu a potom podávame.

košíčky z lineckého cesta

košíčky z lineckého cesta

Pozrite si aj ďalšie naše bezlepkové recepty, v ktorých upotrebíte linecké cesto:

Citrónový bezlepkový koláč na spôsob “páj”

Bezlepkové linecké koláčiky