hrnčekový koláč bez lepku

Hrnčekový koláč bez lepku

Hrnčekový koláč má jednu veľkú výhodu. Upečiete ho kdekoľvek, aj na mieste, kde nemáte špeciálne kuchynské vybavenie. Všetky prísady odmeriate hrnčekom, premiešame a upečieme. Vyskúšajte dnes náš recept. Bezlepkový hrnčekový koláč s kakaom a tvarohom vám bude určite chutiť.

Hrnčekový koláč bez lepku

Cesto:

1 hrnček Novalim Promix PK alebo PK špeciál (1 hrnček=250ml)

1 hrnček mandľovej múky alebo najemno pomletých mandlí

1 hrnček práškového cukru

½ hrnčeka rastlinného oleja

3 vajcia

1 hrnček smotany na varenie

3 PL kakaa

1 kypriaci prášok bez lepku

 

Plnka:

500g mäkkého tvarohu

1 sáčok vanilkového pudingu v prášku bez lepku

2 PL kryštálového cukru

400 ml mlieka

1 vajce

2 balíčky vanilínového cukru

Šťava a kôra z jedného citróna

 

Postup:

Najprv si pripravíme cesto. Vajcia vyšľaháme s cukrom do nadýchanej peny. Pridáme preosiate kakao, smotanu, olej, Promix PK, mandľovú múku a kypriaci prášok. Poriadne premiešame gumenou varechou, aby sme mali hladké tekuté cesto. Vylejeme ho na vymastený a múkou vysypaný plech s rozmerom približne 28x23cm.

Pripravíme si plnku. Ako prvý si uvaríme z prášku,kryštálového cukru a mlieka puding podľa návodu na obale pudingového prášku. Namiesto 500 ml mlieka( ako je písané v návode), pridávame len 400 ml,aby sme dosiahli väčšiu výslednú hustotu hotovej plnky.

Uvarený puding prikryjeme papierom na pečenie,aby sa nám neurobila na povrchu koža a necháme ho vychladnúť. Tvaroh vymiešame mixérom s vanilínovým cukrom, pridáme vajce, citrónovú šťavu a kôru a vychladnutý puding a spolu premiešame na hladký krém.

Na cesto na plechu dávame plnku lyžicou do tvaru mriežky. Pečieme pri teplote 170°C cca 45-60 minút (podľa rúry). Cesto sa upečie skôr ako plnka. Koláč je hotový keď sa plnka miestami sfarbí do zlatohneda a keď je špajla,ktorú zapichneme do plnky v koláči takmer suchá. Koláč treba nechať úplne vychladnúť, vtedy plnka ešte stuhne. Podávame ho nakrájaný na menšie kocky.

hrnčekový koláč bez lepku

hrnčekový koláč bez lepku

Radi pečiete? Prelistujte si náš bezlepkový receptár a určite v ňom nájdete nápady na chutné koláče bez lepku:

www.novalim.net/recepty