tekvicové muffiny bez lepku

Hrnčekové tekvicové muffiny bez lepku

Na jeseň treba určite vyskúšať tieto fantastické hrnčekové tekvicové muffiny bez lepku. Šťavnaté, správne vyladená chuť a ako vždy – u nás bez lepku. Ak máte radi muffiny, tak ste na správnej adrese, pretože okrem dnešného receptu máme pre vás námety na ďalšie muffiny, z ktorých sa určite môžete inšpirovať pri vašom ďalšom pečení bez lepku.

Hrnčekové tekvicové muffiny bez lepku

Potrebujeme:

1 hrnček Novalim pohánkovej múky

1 hrnček Novalim ryžovej múky (alebo Promix PK alebo PK špeciál)

¾ hrnčeka trstinového cukru

1 ČL kypriaceho prášku bez lepku

1 a ½ ČL sódy bikarbóny

1 hrnček tekvicového pyré (kúpené alebo pripravené uvarením a rozmixovaním 1 hokkaido tekvice)

½ hrnčeka rastlinného oleja

⅓ hrnčeka rastlinného mlieka (my sme použili sójové)

1 PL citrónovej šťavy

1 a ½ ČL mletej škorice

¼ ČL mletého zázvoru

¼ ČL mletého muškátového oriešku

Štipka soli

2 vaječné bielky

Mandľové lupienky a nasekané vlašské orechy na posypanie

 

Postup:

Vo veľkej miske spolu zmiešame všetky suché prísady (preosiate múky, cukor, kypriaci prášok, sódu bikarbónu + všetky koreniny: muškátový oriešok, zázvor a škoricu). V inej nádobe premiešame olej, tekvicové pyré, mlieko a šťavu z citróna. 

Potom tekutú zmes primiešame do sypkej zmesi a varechou vypracujeme kompaktné cesto. V samostatnej miske vyšľaháme vaječné bielky so štipkou soli na sneh a napokon ich zľahka primiešame do cesta – cesto bude tak vláčnejšie a nadýchanejšie. 

Do plechu na muffiny pre 12 kusov poukladáme papierové košíčky, ktoré plníme cestom. Povrch vždy zarovnáme a posypeme buď mandľovými lupienkami alebo nasekanými vlašskými orechmi.

Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 180 °C približne 25 minút. Aby boli tekvicové muffiny vnútri dobre upečené, na záver zapichneme špajlu. Ak vyjde von suchá a cesto sa na ňu nelepí, mafinky sú hotové. Vyberieme z rúry a necháme vychladnúť.

 

TIP: Ak sa nám zdajú tekvicové muffiny málo sladké, môžeme ich pred podávaním preliať javorovým sirupom.

1 hrnček = 250 ml

 

tekvicové muffiny bez lepku

tekvicové muffiny bez lepku

Bezlepkové muffiny

Máte radi muffiny bez lepku? Tekvicové muffiny z dnešného receptu potom určite odskúšajte, ale prezrite si aj ďalšie námety, ako toto obľúbené sladké pečivo pripraviť.

Okrem receptu na cviklové muffiny (nádhernej farby) si môžete zadarmo stiahuť náš muffinový receptár s nápadmi na sladké aj slané muffiny bez lepku.