domáce mandľové maslo s bezlepkovým sendvičom

Domáce mandľové maslo na bezlepkovom sendviči

Ak máte chuť na zdravé jedlo, odporúčame vám vyskúšať domáce mandľové maslo, ktoré využijete napríklad ako nátierku na bezlepkové sendviče. V kombinácii s banánom chutia výborne a vy nebudete mať výčitky svedomia, že hrešíte sladkými raňajkami. Ak máte po ruke náš bezlepkový chlieb Linsi, rovno sa do toho môžete pustiť.

Domáce mandľové maslo na bezlepkovom sendviči

Potrebujeme:

1 balenie Novalim chlieb Linsi

2 banány

Hrsť mätových lístkov

Trocha citrónovej šťavy

 

Na mandľové maslo:

200 g blanšírovaných mandlí

5 PL kokosového oleja

1 PL medu

Soľ podľa chuti

Škorica

domáce mandľové maslo s bezlepkovým sendvičom

domáce mandľové maslo s bezlepkovým sendvičom

Postup:

Najprv si pripravíme mandľové maslo. Mandle rozmixujeme v mixéri. Pridáme všetky ostatné prísady a mixujeme,kým nezískame maslovú konzistenciu. Počas mixovania môžeme párkrát premiešať.

Krajce chleba opečieme v hriankovači alebo na panvici. Vždy jeden krajec chleba natrieme mandľovým maslom, na neho poukladáme priečne nakrájané banány,ktoré sme pokvapkali citrónovou šťavou,nakoniec na vrch dáme lístky mäty a zakryjeme druhým krajcom chleba.

Chlebové inšpirácie

Tak ako, vyskúšate domáce mandľové maslo? Na záver máme pre vás ešte niekoľko užitočných nápadov, ako spravocať bezlepkový chlieb. Ak ho máte priveľa, alebo ste práve objavili zabudnutých pár kpskov chleba, ktorý už nie je úplne čerstvý, môžete si z neho pripraviť chutné jedlá alebo prísady, ktoré obohatia vaše bezlepkové menu. Vyskúšajte:

Bezlepková žemľovka

Francúzske toasty bez lepku

Pórová polievka s cesnakovými chlebovými krutónmi

Bezlepkové zapekané chlebíky panini

Bezlepkové pečivové knedlíky