Bezlepkové piškóty

Domáce bezlepkové piškóty

Nevieme, ako u vás, ale u nás idú piškóty doslova “na dračku”. Deti si ich ľúbia namáčať do kakaa, alebo ich vždy nabalíme do krabičky, keď ideme na výlet. Nehovoriac už o tom, že aj dospeláci si ich občas “zobnú”. A čo takto výborné Tiramisu, v ktorom sú piškóty jednou z ingrediencií?

Zoznam dobrôt, do ktorých idú piškóty je veľmi dlhý a nekončí ani pri obľúbenej smotanovej torte. Čo však v prípade, že do vašich úsmevov skočila celiakia a vy máte chuť na piškóty, lenže do obchodu s bezlepkovými produktami ďaleko?

Skúste náš recept, tieto domáce bezlepkové piškóty si zamilujete a rovno vám odporúčame, napečte si dvojitú dávku. Čo hneď nezjete, odložte si na neskôr a použite ich do pečenia, či nepečených dezertov.

Bezlepkové piškóty

Bezlepkové piškóty

Na domáce piškótky potrebujeme:

Postup:

Vajcia rozbijeme a oddelíme bielky od žĺtkov. Bielky vyšľaháme v jednej mise spolu s kryštálovým cukrom do tuha.

V druhej mise šľaháme žĺtky s práškovým cukrom do nadýchanej bledej peny.

Obe zmesi jemne ale dôkladne premiešame gumenou varechou a npokon do zmesi preosejeme našu bezlepkovú zmes Promix PK Špeciál. Opäť jemne ale dôkladne premiešame.

Výsledkom je nadýchaná hmota, ktorá drží tvar.

Zmes opatrne naplníme do zdobiaceho vrecka (ak nemáme, použijeme väčší igelitový sáčok na špici ktorého odstrihneme asi 1 cm otvor). Na plech vystlaný papierom na pečenie nanášame zdobiacim vreckom buď bodky (ak chceme guľaté piškótky) alebo podlhovasté tvary na dlhé piškóty. Snažíme sa zdobiace vrecko príliš nestláčať, zmes z neho potečie pomaly sama.

Pečieme na 180 stupňoch asi 10-12 minút do zlatova (ak chceme mäkkučké piškóty) alebo pár minút dlhšie, ak chceme piškóty chrumkavé.