Bezlepkové raňajky s Novalimom

Bezlepkové raňajky s Novalimom

Hovorí sa, že raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa. Mali by byť vyvážené, čo sa živín týka, mali by nám dodať dostatok energie na naštartovanie sa do nového dňa, nemali by nám príliš zaťažiť žalúdok a na čo sa často zabúda – mali by byť aj chutné :-).

A čo takto bezlepkové raňajky? Ak patríte medzi bezlepkáčov, nie je to však vždy také jednoduché. Bezlepkáči si nemôžu len tak uchmatnúť kus koláča, čo ostal zo včera, či rožtek. Rovnako si nemôžu vziať sušienky alebo jogurt s cereáliami – iba ak by boli bezlepkové.

My sme sa pokúsili poskladať zopár nápadov, ako si zostaviť chutné a rýchle raňajky s Novalimom.

Bezlepkové raňajky s Novalimom

Bezlepkové müsli Novalim s bielym jogurtom a čerstvým ovocím: už ste ochutnali Novalim bezlepkové cereálie? Obsahujú ryžovú múku, extrudovanú kukuricu, amarantové perličky, semiačka zo slnečnice či hrozienka. Sú sladené prírodným cukrom a tým pádom si ich môžete vychutnať s bielym jogurtom. Obzvlášť dobre chutia s čerstvým ovocím, napríklad malinami, čučoriedkami, žltým melónom a podobne. Nezabudnite si ich kúpiť a už sa vám nikdy nestane, že nestihnete svoje raňajky.

Bezlepkové raňajky s Novalimom

Bezlepkové raňajky s Novalimom

Linsi, celozrnný bezlepkový chlieb s ľanom, doplnený syrom a zeleninou: v našom sortimente nájdete jedinečný bezlepkový celozrnný chlieb, ktorý obsahuje ľan a je obohatený minerálnym komplexom z morských rias. Je balený v ochrannej atmosfére a preto vydrží dlhšie čerstvý, dá sa však aj zmraziť a v prípade potreby len vytiahnuť z mrazničky a vložiť do hriankovača.

Amarantový puding s čerstvým ovocím – ak máte amarantovú múku (Novalim ju ponúka v bio kvalite), okrem jej použitia v pečení si z nej môžete uvariť výživný a bezlepkový amarantový puding. S ovocím a prípadne posypaný amarantovými perličkami sa premení na chutné raňajky bez lepku. Recept nájdete na našej stránke.

Bezlepkové raňajky s Novalimom

Bezlepkové raňajky s Novalimom

Bezlepkový francúzsky toast – ak radi maškrtíte už na raňajky, môžete si pripraviť dobrotu s honosným názvom “francúzsky toast”. Okrem toho, že sa budete za ním oblizovať, zužitkujete napríklad parenú knedľu Novalim, ktorá vám ostala zo včerajšej večere. Stačí ju z oboch strán namočiť v rozšľahanom vajíčku a opražiť na oleji ako vajíčkový chlieb. Potom kuchynskou papierovou utierkou odsajeme prebytočný tuk a posypeme práškovým cukrom a škoricou.

V čase husacích hodov sa môže ľahko stať, že – aj keď si to možno niektorí nevieme predstaviť – nám ostane zopár lokší. Zemiakové lokše bez lepku podľa receptu z našej dielne môžeme pretaviť v rýchle a chutné raňajky. Medzi dve lokše dáme na plátky nakrájaný tvrdý syr, napríklad goudu, pridáme šunku (resp.čo chladnička dá) a na suchej panvici ich z oboch strán pár minút opekáme. Syr sa pekne roztopí a lokše sa zlepia a vy si tak pripravíte na raňajky slovenské “quesadilly”. A ešte malý tip – pribaľte si k nim kyslú uhorku, spolu chutia neodolateľne!

Bezlepkové raňajky s Novalimom

Bezlepkové raňajky s Novalimom