Bezlepkové múky

Bezlepkové múky – doma miešané alebo hotové?

Táto otázka rozdeľuje bezlepkový svet na dva menšie. Jedna skupina nedá dopustiť na hotové zmesi bezlepkových múk, druhá skupina si radšej bezlepkovú múčnu zmes pripraví doma. Rovnako to platí aj o bezlepkových múčnych polotovaroch ako napríklad zmesi na perník, palacinky či bábovku. Vy ste na tom ako? Ktoré bezlepkovú múky uprednostňujete?

Bezlepkové múky – doma miešané alebo hotové?

Hotové bezlepkové múky – múčne zmesi bez lepku sú vhodné pre tých, ktorí potrebujú usporiť čas, prípadne pre nováčikov a menej skúsených. Dávajú výhodu odbornosti (sú pripravené tak, aby sa s nimi dalo rovno piecť, variť a pod., bez potreby miešať viaceré suroviny len aby sme si pripravili základnú múku), v ponuke je okrem toho vždy viacero múk špeciálne pripravených na rôzne druhy pečiva. Aj v NOVALIM sortimente nájdete bezlepkové múčne zmesi, ktoré sú napríklad špeciálne vhodné na pečenie koláčov a jemného pečiva alebo zmesi na chlieb, na pizzu, kysnuté cesto, prípadne univerzálne zmesi, ktorými môžete naradiť klasickú múku pri varení, zahusťovaní alebo pečení.

Druhá skupina, o ktorej sme sa zmienili, sú ľudia uprednostňujúci prípravu bezlepkovej múčnej zmesi vo vlastnej réžii. Je mnoho receptov, ako si vyrobiť vlastnú bezlepkovú múčnu zmes s použitím jednodruhových (prirodzene bezlepkových) múk. My fandíme aj tejto skupine šikovných experimentátorov a ponúkame im sortiment prirodzene bezlepkových múk (hladká biela ryžová, zemiaková, kukuričná, pohánková, amarantová v bio kvalite a ľanový šrot).

Nech už patríte do ktorejkoľvek z týchto dvoch skupín, máme pre vás širokú ponuku bezlepkových múk, aby ste našli to, čo hľadáte. Ak vám niečo chýba, dajte nám vedieť.

Ponuku našich bezkepkových múk nájdete tu.

Ponuku prirodzene bezlepkových múk nájdete tu.