svetielko nádeje

Novalim pomáha – Svetielko nádeje

V máji v roku 2002 vzniklo v Banskej Bystrici občianske združenie Svetielko nádeje. Veľmi výstižný názov pre organizáciu, ktorá má v každom bode svojej existencie jeden cieľ – POMÁHAŤ tým, ktorí to tak veľmi potrebujú. Detským onkologickým pacientom. Pridajte sa k nám a pomôžte svojou troškou – viac informácií nájdete nižšie v texte.

Svetielko nádeje pre deti s onkologickým ochorením

Svetielko nádeje založila malá skupina ľudí v nemocnici v Banskej Bystrici, ktorá vedela, že rodiny s onkologickým detským pacientom potrebujú viac, než len liečbu. Potrebujú podporu, praktickú pomoc v každodennom živote, pretože diagnóza rakovina obráti všetko naruby…

Od svojho vzniku Svetielko nádeje urobilo veľa. Zrekonštruovalo liečebné priestory, ubytovacie priestory pre doprovod detského pacienta, zrekonštruovali ambulancie a čakárne. A to nie je všetko. Svetielko sa spolupodieľalo na rekonštrukcii detského onkologického oddelenia. Dôležitým medzníkom bolo spustenie prepravnej služby, o ktorú prejavujú pacienti a ich rodičia veľký záujem, nakoľko mnohí pacienti dochádzajú za liečbou z diaľky.

Od roku 2013 prevádzkujú detský mobilný hospic.  A mohli by sme pokračovať  – spomeňme určite dôležité služby ako službu sociálneho pracovníka, psychológa, liečebného pedagóga či nutričné poradenstvo pre malých pacientov.

Viac sa dočítate priamo na stránke svetielka: https://www.svetielkonadeje.sk/o-nas/nasa-historia/

Svetielko nádeje

Pomôžme spolu svetielku

Novalim už niekoľko rokov podporuje Svetielko nádeje finančne ale aj produktami pre celiatikov z radu pacientov alebo rodinných príslušníkov. A keďže sami vidíme, ako veľmi dôležitá je každá, aj malá pomoc, rozhodli sme sa tento rok vyzvať aj vás, naši milí zákazníci, priatelia a followeri.

Zapojte sa do zbierky pre Svetielko nádeje. Prispejte dobrovoľnou sumou a bude vás hriať pri srdci pocit, že ste niekomu vniesli do dňa trochu svetla 😊. Už vašich 5 eur pokryje náklady na obed pre rodiča doprevádzajúceho choré dieťa.

 

Ako prispieť?

Vo svojej bankovej aplikácii zoskenujte tento QR kód a len zadajte svoju sumu. Ako poznámku môžete – ale nemusíte – uviesť svoje meno.

QR kód je jedinečne vytvorený Svetielkom nádeje a vďaka nemu budeme presne vedieť, akou sumou sme spoločne pomohli chorým deťom.

Svetielko nádeje

 

Prispieť môžete aj priamo na účet Svetielka nádeje ľubovoľnou sumou.

IBAN: SK83 1100 0000 0026 2075 6262

Špecifický symbol: 43000

 

V mene našich priateľov v Svetielku nádeje vám posielame naše slová vďaky.