domáce nátierky na bezlepkovom chlebe

Domáce nátierky na toastový chlieb bez lepku

To je naša dnešná téma. Pripravili sme pre vás lákavú inšpiráciu na domáce nátierky na chlieb, sladké i slané, vďaka ktorým bude príprava raňajok alebo desiatej hračka.
Zapojte do práce aj svoje deti, uvidíte, že budete mať spolu veľa zábavy. A deťom vraj lepšie chutí, keď sa na príprave jedál podieľajú aj oni :-).

Domáce nátierky na toastový chlieb bez lepku

Ako základ si pripravíme bezlepkový chlieb Novalim. V našej ponuke máme hneď tri druhy. Každý z nich je vyrobený z prirodzene bezlepkových surovín, balený v ochrannej atmosfére a rovno nakrájaný pre vaše pohodlie.

Biely bezlepkový chlieb 
Tmavý bezlepkový chlieb 
Ľanový bezlepkový chlieb LINSI

A teraz je už len na vás, aké nátierky si na ne pripravíte. My sme pre vás pripravili na inšpiráciu zopár slaných či sladkých nápadov, ako si bezlepkové chlebíky Novalim dochutiť.

domáce nátierky

Domáci humus a uhorka:

Na humus potrebujeme: 1 konzervu cíceru, 1 PL Tahini pasty, šťavu z 1-2 citrónov, 1-2 PL bieleho jogurtu, 1 ČL olivového oleja, soľ, korenie. Všetky suroviny spolu rozmixujeme do hladkej krémovej konzistencie v kuchynskom robote. Podávame ho na bezlepkovom chlebíku s čerstvou uhorkou. Samotný humus môžeme dochutiť napríklad koriandom, poliať trochou olivového oleja alebo posypať mletou červenou paprikou.

 

Ricottovo jahodová nátierka:

Na túto nátierku nám stačí ricotta, zopár čerstvých jahôd, med a lístky čerstvej mäty. Ricottu vymiešame s medom (množstvo medu závisí od toho, ako sladké máte radi, ale na 150 g ricotty odporúčame 1 ČL medu. Natrieme ju na bezlepkový chlieb, ktorý sme otoastovali alebo nasucho opiekli, na ricottu naukladáme plátky čerstvej jahody a ozdobíme ju mätovými lístkami.

 

Vajíčková nátierka:

Na nátierku potrebujeme: 3 natvrdo uvarené vajcia, 2 PL masla, 1 ČL horčice, soľ, korenie. Vajcia prepasírujeme alebo najemno nastrúhame, pridáme zmäknuté maslo, horčicu, soľ a korenie (pre zvýraznenie chuti môžeme pridať 2 trojuholníky taveného syra) a všetko spou vymiešame ponorným mixérom do krémova. Posypeme mikrogreen zeleninou a podávame.

 

Toast s prosciuttom:

Otoastované chlebíky bez lepku potrieme tenkou vrstvou kremžskej horčice, obložíme prosciuttom a dozdobíme rukolovými lístkami, ktoré pekne doladia celú chuť tohto toastu.

 

Sladký toast s banánom:

Pripravíme si mandľové maslo. Na mandľové maslo budeme potrebovať 200 g blanšírovaných mandlí, 5 PL kokosového oleja, 1 PL medu, soľ podľa chuti, mletá škorica. Všetky ingrediencie spracujeme v kuchynskom robotovi na hladkú kašovitú zmes. Potrieme ňou toastový chlieb bez lepku a na vrch naukladáme plátky banánu.

 

Syrovo-hruškový toast:

Jednoduchý toast, ktorý pripravíme z cottage cheesu, medu, hrušiek a vlašských orechov. Cottage cheese neutrálnej chuti zmiešame s troškou medu, natrieme na chlebík, naň naukladáme plátky maslových hrušiek a posypeme nasekanými vlašskými orechmi.

 

Lososový toast:

Rýchly recept na chutnú desiatu. Na otoastovaný chlebík natrieme krémový syr, na ktorý naukladáme plátky údeného lososa a baby špenát. Na dochutenie sa výborne hodí napríklad aj čerstvý kôpor, ktorý s lyžičkou plnotučnej horčice vmiešame do krémového syra.

 

Bryndzová nátierka:

Na nátierku potrebujeme: 125 g bryndze, 80 g mäkkého masla, 1 PL kyslej smotany, 1/2 ČL mletej červenej papriky, soľ, korenie. Všetky prísady vymiešame do hladkej konzistencie. Na dochutenie na záver primiešame nadrobno nasekanú jarnú cibuľku. Bryndzovú nátierku natrieme na bezlepkový chlieb a ozdobíme plátkami reďkovky.