bezlepkové košíčky s karamelovou šľahačkou

Bezlepkové košíčky s karamelovou šľahačkou

Veľká noc je za dverami a ak nemáte ešte napečené, jeden šikovný a rýchly recept pre vás máme. Čo by ste povedali na košíčky z medového cesta plnené karamelovou šľahačkou a posypané opraženými lieskovcami?

Bezlepkové košíčky s karamelovou šľahačkou

Potrebujeme:
Na košíčky:

1 balenie medového cesta Novalim

Na karamel:

150 g kryštálového cukru

50 g masla

50 ml šľahačky

Na karamelovú šľahačku:

3 PL hotového karamelu

200 ml šľahačky

Na posypanie:

50 g nasekaných a opražených lieskovcov

 

Postup:

Najprv si pripravíme karamel. V hrnci necháme na slabom ohni roztopiť cukor, keď sa sfarbí do jantárova, pridáme doň 50 ml šľahačky a miešame, kým sa nerozpustí. Napokon vmiešame maslo.
Z hotového karamelu odoberieme 3 lyžice a zmiešame ich so zvyšnou šľahačkou. Necháme spolu zovrieť a potom vychladnúť (ideálne cez noc, inak sa šľahačka nemusí dať vyšľahať).

Na košíčky si premiesime medové cesto Novalim, natlačíme ho do formičiek (z jedného cesta nám vyšlo 60 malých košíčkov) a pečieme na 170 stupňoch asi 12 minút.

Upečené a vychladnuté košíčky plníme (ideálne krátko pred podávaním) vyšľahanou karamelovou šľahačkou a posýpame lieskovcami.

bezlepkové košíčky s karamelovou šľahačkou

bezlepkové košíčky s karamelovou šľahačkou

Už ste navštívili našu stránku plnú chutných bezlepkových receptov? Na sladko či na slano, na raňajky, obed alebo večeru, na svoje si príde určite každý. Kliknite na www.novalim.net/recepty a nájdite si inšpiráciu, čo dnes dobrého navariť, alebo napiecť.