bezlepkové buchty

Bezlepkové buchty s makom bez kysnutia

Komu by sa v kete chcelo čakať na kysnuté cesto? Upečte si tieto bezlepkové buchty s makom bez kysnutia. Nadýchané a mäkké cesto, bohato naplnené makovou plnkou a najmä – rýchlo hotové a bez kysnutia. Tento recept sa oplatí vyskúšať.

Bezlepkové buchty s makom bez kysnutia

 

Potrebujeme:

Na cesto:

 

Na plnku:

  • 125 g mletého maku
  • 2 PL slivkového lekváru
  • 1 vanilínový cukor
  • Trocha citrónovej kôry
  • 100 ml vriacej vody alebo mlieka

 

Na dokončenie:

  • 1 rozšľahané vajce zmiešané s trochou roztopeného masla na potretie
  • Práškový cukor na posypanie

 

Postup:

V mise zmiešame všetky suroviny – bezlguténovú múku Promix UNI, tvaroh alebo cottage syr, vajce, práškový cukor a kypriaci prášok bez lepku. Vypracujeme vláčne cesto. Na dobre pomúčenej pracovnej doske ho vyvaľkáme a rozdelíme na 9 rovnakých štvorcov.

Plnku pripravíme tak, že zmiešame mak s cukrom, zalejeme vriacou vodou a dobre premiešame. Nakoniec pridáme aj slivkový lekvár a citrónovú kôru.

Na každý štvorec do stredu nanesieme lyžičku makovej plnky a zabalíme do buchtičky. Kladieme ich na vymastený a múkou vysypaný plech zlepenou časťou smerom nadol. Potrieme rozšľahaným vajcom s maslom a dáme do vopred vyhriatej rúry.

Bezlepkové buchty s makom pečieme na 180 °C približne 25-30 minút do zlatista. Mierne ich necháme vychladnúť a potom ich posypeme práškovým cukrom. Podávame ich ešte vlažné, vtedy chutia najlepšie.

bezlepkové buchty

bezlepkové buchty

 

Rýchle bezlepkové recepty bez kysnutia

Bezlepkové buchty s makom bez kysnutia sú fajn alternatívou na obúbené sladké jedlo, keď sa nám nechce čakať na vykysnutie cesta. Rovnako, ak si na kysnuté bez lepku netrúfame. Ale nielen buchty sa dajú pripraviť bez kysnutia. My máme v zálohe viacero receptov, kde sme vynechali droždie a výsledok bol napriek tomu veľmi chutný.

Pozrite si naše recepty a vyskúšajte:

Bezlepkové moravské koláče bez kysnutia

Bezlepkové pagáče bez kysnutia

Rýchle bezlepkové šišky bez kysnutia