Aké sú vaše skúsenosti s diagnózou celiakia alebo intolerancia lepku?

Som veľmi rada, že počet našich fanúšikov prekročil okrúhlu tisícku. Naša malá komunita rastie a je veľmi zaujímavé sledovať, aké sú vaše skúsenosti s diagnózou celiakia alebo intolerancia lepku. Každý sme jedinečný, rovnako ako aj naše životné príbehy sú jedinečné. Myslím ale, že niečo má táto skupinka ľudí spoločné – snažíme sa nájsť najľahší spôsob ako sa vyrovnať s celiakou. Hľadáme rady od „skúsenejších“ celiatikov. Pýtame sa, ako si poradiť s tým, či oným problémom. Ochotne zdieľame vlastné skúsenosti, odskúšané recepty, tipy a triky ako si uľahčiť fungovanie v kuchyni. S nedočkavosťou hľadáme na internete informácie s kľúčovým slovom celiakia, bez gluténu, bez múky. Sledujeme špecializovaných bloggerov a ich výtvory, lajkujeme stránky, ktoré združujú celiatikov.
Či už ste sa s celiakiou narodili, alebo ste si ju „zohnali“ neskôr, či možno ste sa len rozodli vylúčiť lepok zo svojej stravy, všetkým vám by som rada ponúkla priestor povedať váš príbeh ostatným. Verím tomu, že každý jeden príbeh bude pre ostatných inšpiratívny, zaujímavý alebo poučný. Sadnite si na chvíľu, spomaľte a zamyslite sa – ktoré momenty boli pre vás zlomové? Čo vás v súvislosti s celiakou najviac hnevá, ale aj – čo vás prekvapivo teší? Ste celiatikom vy, alebo máte v rodine celiatika, o ktorého sa staráte? Alebo ste možno potrebovali trochu vyrysovať postavu do plaviek a prestali ste jesť múčne jedlá a zrazu vám už nechýbali a aj po skončení diéty ste už po múčnom ani len nesiahli?
PRESNE VÁS HĽADÁME. Rozhodli sme sa dať vám priestor rozpovedať váš príbeh. A vy rozhodnite, o čom nám napíšete. Ako dlhý bude váš príbeh, či bude veselý alebo smutný. Či pridáte foto. Jedno je isté, už teraz sa na každý jeden váš príbeh tešíme. Spomedzi všetkých príbehov vyberieme 6 takých, ktoré budú niečim výnimočné a budú trochu vyčnievať spomedzi ostatných. A ich autorom pošleme bohatú nádielku našich produktov – múk, zemsí, cestovín, hotových výrobkov. A pre inšpiráciu aj knižku receptov na bezlepkové pečenie.
Začíname dnes a vaše príbehy očakávame do 10.júna .
Píšte nám do správy na Facebooku. Šiestich vybraných výhercov budeme informovať jednotlivo do správy aj s ďalšími podrobnosťami. Už teraz sa nevieme dočkať. Píšte, píšte a píšte!