Problémy bezlepkáčov – zasmejte sa s nami

Kto by nemal problémy, všakáno….Ale problémom bezlepkáčov porozumie len bezlepkáč. Časopis Cosmopolitan spracoval najčastejšie problémy ľudí, ktorí žijú bezlepkovo. Lebo musia, lebo chcú. Na veci to nič nemení. Trochu sme si od nich požičali zopár nápadov a nech sa páči, pobavte sa trochu. Hovorí vám to niečo? Našli ste si aj vy vaše strasti v tomto zozname, prípadne, je niečo, čo sme vynechali?

Problémy bezlepkáčov

Problémy bezlepkáčov

Problémy bezlepkáčov – zasmejte sa s nami

 1. Stane sa z vás odborník na zloženie potravín. Takmer všetkých. Musíte čítať obal každej jednej potraviny, ktorú sa rozhodnete kúpiť. (prečo má aj kypriaci prášok v sebe glutén????? J).
 2. Viac k tomu písať netreba.
 3. Koľko je medzi nami bylinožravcov? Keď idete von sa najesť a máte chuť na nejakú fajnovú večeru, pre vás to znamená jesť veľa, veľa šalátu. Časokrát aj bez dressingu. Lebo aj ten je niekedy s lepkom.
 4. Debaty s čašníkmi. Vysvetľujete pol hodinu čašníkovi, že nemôžete nič, čo by mohlo obsahovať lepok. Žiaden chlieb. Žiadnu múku. Žiadne pečivo. Nič. A on vám napokon aj tak prinesie ten šalát s krutónmi J.
 5. Narodeninová oslava v práci. Kopec koláčov. Zadarmo. Len nič pre vás….
 6. Šport na úrovni. Pri pozeraní futbalu alebo hokeja musíte piť tak nanajvýš víno. Ale zas, budete štýloví J.
 7. Majstri v plánovaní. Keď sa rozhodnete naplánovať si dovolenku, rovnako dlho vám trvá naplánovať si stravovanie. Ak nie dlhšie.
 8. Podcenenie plánovania. Keď si nenaplánujete stravovanie, viď bod 3.
 9. Príplatky za batožinu? Keď už na dovolenku vyrazíte, tretinu miesta v kufri vám zaberajú bezlepkové veci, aby ste mali čo chrumkať. Pre prípad, že sa vám šaláty zunujú.
 10. Zišli by sa špeciálne prímie pre bezlepkáčov. Bezlepkové veci sú vždy drahšie ako lepkové. Vaša peňaženka dostáva zabrať….
 11. Neoblomné babky. Pri stretnutí s babkou jej zakaždým musíte vysvetľovať, že si nemôžete dať ani malý, malilinký hryz z jej super marhuľového koláča.
 12. Huá, svadba! Keď idete na niečiu svadbu, buď sa dobre vopred najedze doma, alebo si vypýtajte číslo na kuchára a zariaďte si špeciálne bezlepkové menu.
 13. Už ste prestali počítať, koľkým ľuďom ste vysvetľovali, že zemiaky a ryža sú OZAJ bez lepku. Vážne.
 14. Keď idete von s kámošmi – kámoškami, ste prvý „pod obraz“. Lebo kým oni popíjajú pivo, vy dávate rovno nejaký tvrdý alkáč.
 15. Tá bolesť, keď vám niekto z vďaky prinesie keksík, koláčik a vy musíte odmietnuť.
 16. Čo je to bageta? Hot-dog? Langoš?
 17. Bezlepková diéta? Ozaj DIÉTA? Musíte si dávať veľký pozor na hmotnosť, bezlepkové produkty sú častokrát kalorickejšie ako napríklad pšeničná múka.
 18. Ten pocit, keď sa do vás náhodou omylom dostane lepok….

Snáď ste sa spolu s nami trpchu pobavili. Netreba brať celiakiu až tak tragicky. Človek je tvor prispôsobivý a zvykne si. Podeľte sa s nami o vaše „veselé starosti“, 3 najvtipnejšie príspevky odmeníme.